[Article 4494]DEN OTEECH DVEŘÍ – dernisáž Lazara Takawiry (16. 8. 2009)

Dva měsíce po otevření Galerie Emila Juliše a současně první vernisáži, proběhla v rámci DOD (den otevřených dveří) dernisáž stávající výstavy „SPIRIT OF A WOMAN“ / a journey through the sculpture of Lazarus Takawira.

Galerie byla otevřena široké veřejnosti a po celou dobu se návštěvníkům věnovali a expozicí provázeli dr. Marie Imbrová a galerista Pavel R. Vejrážka.

Během sedmi hodin se zde vystřídala plejáda význačných hostů. Prvním návštěvníkem byl legendární bývalý ředitel lounské Galerie Benedikta Rejta, významný kunsthistorik a znalec moderního umění dr. Jan Sekera. Z Německa přijel překladatel Julišových textů pan Eduard Schreiber s chotí. Z dalších významných hostů nelze opomenout lounského místostarostu Mgr. Jana Čermáka a starostu ing. Jana Kernera, ředitele Vrchlického divadla V. Drápala a současnou ředitelku Galerie Benedikta Rejta A. Štefančíkovou; setkat se s přáteli přišla samozřejmě i paní Julišová s rodinou, Věra Linhartová a řada výtvarníků, jež jsou ve fondech Galerie Emila Juliše zastoupeni, mj. Jiří Kubový, který ilustroval poslední knihu Emila Juliše Pod kůží.

Pro ty, jež Galerii Emila Juliše navštívili opakovaně, bylo jistě milým překvapením, že organizátoři významně pozměnili instalaci soch Lazara Takawiry v obou výstavních síních a oživili ji vystavením dalších tří soch od významných představitelů zimbabwského moderního sochařství…

FOTOGALERIE S POPISKY

Fotografie Bořka Zasadila

Výběr z fotografií Jiřího Boudy (všechny naleznete ZDE)

 

 

 

 

ddd_02pozvderComments are closed.