ANDREW LASS – ZDROBNĚLINY (28. 11. 2014)

 


28. září 2014 – 28. února 2015

 

Básník, fotograf a kreslíř, narozen v New Yorku (1947), vyrostl v Praze; v roce 1973 vyhoštěn z ČR. Žije v Massachusetts (USA), kde působí jako profesor sociálně kulturní antropologie na Mount Holyoke College (Jižní Hudličky). Členem Surrealistické skupiny se stal v roce 1968. Je autorem básnických sbírek Mandala, Hra na slepou bábu, Hrdlořezy a zvukomalby; přispívá do revue Analogon. Zastoupen v antologiích Letenka do noci (2005), Welles (2011), Nejlepší české básně (2011 a 2013). Výstava v G. E. J. proběhne paralelně s výstavou A. Lasse v Muzeu ghetta v Terezíně a potrvá do února (března) 2015.

 


lass_pozvanka.indd


pozvánka DL v tisknutelné kvalitě

pozvánka VIP (B5 – 4 strany)


Po vernisáži byly odhaleny sochy autorů Kateřiny Piňosové (Dvojčata) a Přemysla Martince (Madam Trandamarýna, Vocas Ruprecht)

které oba výtvarníci vytvořili pro Galerii Emila JulišeFotografie z vernisáže (Jiří Bouda)Fotografie z vernisáže (G. E. J.)


Fotografie z vernisáže (Bořek Zasadil)

Článek Míry „Plazíka“ Blažka o výstavách Andrewa Lasse v Terezíně a Černčicích včetně odkazů na fotografie a videa z obou akcíANDREW LASS ZÍSKAL 5. 10. 2014 CENU VIZE 97 (Nadace Dagmar a Václava Havlových)

Dagmar Havlová předala Cenu VIZE 97

V den narozenin Václava Havla při slavnostním ceremoniálu v plně nabitém sále Pražské křižovatky převzal profesor Andrew Lass z rukou předsedkyně nadace Cenu VIZE 97 za celoživotní dílo jako člověk vždy hájící svobodu slova a myšlení a zároveň jako člověk úzce spjatý s Českou republikou.

Lass_vize97-2014

(Pozn.: Autor textu ani fotografie nebyl uveden. Zpráva je citací z: http://www.vize.cz/aktualita.php?id=1149)Relevantní odkazy:

Na plovárně s Andy Lassem (rozhovor s Markem Ebenem) – Z očí do očí: Andrew Lass (rozhovor s Antonínem Přidalem, ČT2)

Andrew Lass: GWBAndrew LassAndrew Lass navštívil karvinské knihovníkyAndrew Lass vystavuje a přednáší v Olomouci

Na příkrém břehu snuKristýna Žáčková & Andrew Lass

Návštěva Andrew Lasse v KISKuSlovo má Andrew Lass (časopis Vesmír)

Andrew Lass (ČRo Dvojka)

TEREZÍN: Výstava Rozjímání významného amerického umělce (Regionální televize)

Host Studia Leonardo: Andrew Lass, profesor kulturní a sociální antropologie (ČR Plus – 10. října 2014 v 16:10)

Comments are closed.